Batıkent Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 255 33 03 - 0543 494 07 83

Batıkent Çift Yönlü Antinakteriyel Halı Yıkama

Batıkent Çift Yönlü Antinakteriyel Halı Yıkama

Batıkent Çift Yönlü Antinakteriyel Halı Yıkama
Sert dokuma ürünleri grubunda yer alan halılar, yapısal özelliklerinden kaynaklanan sebeplerden dolayı, üzerlerine dökülen toz gibi zerrecik halindeki kir ve diğer materyalleri dip bölgelerinde toplarlar. Çünkü halıların üst dokuma kısımları, taban dokumasına göre daha seyrek ve yumuşaktır. Bizler batıkent halı yıkama olarak olarak bu işteki başarımızı halıların bu dokuma özelliklerini göz önünde bulundurarak yıkama yapmamıza bağlıyoruz. Çünkü örneğin halıların dip bölgelerinde kir, toz ve diğer materyalleri toplayıp, tabakalaştırdığını bilmezseniz eğer, halıların ters taraflarının da yıkanma ihtiyacı duyduğunu da bilemezsiniz.

Batıkent çift taraflı antibakteriyel halı yıkama olarak kullandığımız otomatik makine sistemindeki fırça baskı ayarı, bu tabakalaşmaya nispeten bir çözüm üretebilmektedir. Eğer fırça baskı basıncı yeterli ise, halıların ilmek diplerine kadar ulaşan bir fırçalama yapabilirsiniz. Ancak gerçek manada antibakteriyel bir temizlikten bahsedeceksek eğer, mutlaka halının arka yüzeyinin de yıkanmasını gerektiğini unutmamalısınız. İşte bu sebeple kullandığımız makinelerin özel olarak sadece halının ters kısmını da yıkayan rulo fırçalama sistemi bulunuyor.

Makine şagi ya da yün halıların yıkama işleminden amaçlanan kaliteli neticeyi kazanmak için tecrübe gerektiren kimi kuralları sağlamak gerekliliktir. Titiz bilinçli bir tüketici olarak şayet, kalitesiz bir sonla karşılaşmaktan şüpheliyseniz yıkama yaptıracağınız yıkama firmasını tercih ederken bazı önemli konuları araştırmalısınız. Görüyoruz ki kirli halı kilim ve yolluklar yıkanırken başarılı bir sonuç için, her şeyden önce dikkatli olunacak husus yıkama işinin verileceği şirketin temizlik konusunda bilgili bir temizlik işletmesi olmasına ihtiyaç duyulduğudur. Öyle ki halıları temizleyecek işletmenin yıkama kalitesi, işini iyi bilen bir ekip ve bununla birlikte uygulamada kullandığı temizlik deterjanlarının uygun standartlarda olmasıyla ölçülür. Bu işlemlerde ilk adım servis arabasının gelmesi gereken süre içerisinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ki, bu iş ile ilgili ekstradan bir ücret verilmemelidir. Her halükarda iyi iş yapan bir halı yıkama ve overlok kuruluşu hızlıca ve beklenen sürede alacaktır halılarınızı. Servis elemanlarınca batıkent halı yıkama birimine nakledilmiş olan halı ve kilimler bir an önce özelliklerine bakılarak gruplara ayrılır çünkü, her cins halı aynı makinede yıkanamamaktadır. Teknolojik gelişmelerle birlikte son senelerde farklı iki yıkama yolu geliştirilmiştir ve bu metotlardan bir tanesi meç aracılığı ile yıkama diye tabir edilen yöntem, ikincisi ise otomatik makinelerle sürdürülen yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre bir çok faydası ortaya çıkar ve bunların en mühim olanı bizce daha fazla yıkayıcı fırça kullanılmasıdır. Batıkent halı yıkama fabrikamızda halı kilim ve yolluklar elde hatta otomatik sistemle yıkanacak olabilir ama deterjan kalitesi yıkama işinin başarı oranını direk olarak etkilemektedir. Bu anlamda pozitif sonucu almak için antibakteriyel özelliği olan leke gidericiler ile çalışmak oldukça önemlidir. Halıların çabucak kurutulmasında halı sıkma makinesiyle halıyı sıkmak kurumanın amaçlandığı gibi olması için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar güneş altında bekletilmeye ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması tam olarak bu yöntemle olur. Yeterince kuruyan halı ve yolluklar kontrol maksadıyla son kontrol masasına taşınır ve burada fırçalama, tarama ile beraber poşetleme çalışmaları yapılır. Paketleme aşamaları da sonuçlanan halılar kayıt makbuzlarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde gruplara ayrılıp, dağıtım arabalarına teslim edilir ve önceden bilinen zamanda halılar adreslerine ulaştırılır. Halının tam olarak antibakteriyel özellikte yıkanmasını istiyorsanız, mutlaka çift taraflı yıkama yapan bir halı yıkama firmasıyla çalışmalısınız. Zira gerçek bir temizlik ve hijyen ancak ve ancak çift taraflı bir yıkama ile mümkün olacaktır.

Firmamızda halılar yapısal özellikleri de göz önünde bulundurulmak suretiyle, hem üst yüzeyleri ve hem de alt yüzeyleri yıkanmaktadır. Bu sayede halılarınıza eşsiz bir temizlik ve hijyen kazandırabiliyoruz. Siz de bu eşsiz hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız hemen bizlere 0 312 255 33 03 ve 0 543 494 07 83 nolu iletişim numaralarımızdan ulaşın.

Yukarı Çık
Yukarı Çık