Batıkent Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 255 33 03 - 0543 494 07 83

Batıkentde Milas Halı Yıkama

Batıkentde Milas Halı Yıkama

Batıkentde Milas Halı Yıkama
Batıkent halı yıkama olarak milas halılarınızı özel bir prosedür uygulamak suretiyle, usulüne uygun olarak yıkıyoruz. Bu halıların yıkanması sonrasında yaşanan en büyük iki sorundan birisi renk ve desenlerde solma, diğeri ise gönye bozukluğu olarak tabir edilen durumdur. Renklerin solmasıyla alakalı sorun, sert ve kalitesiz deterjan kullanımından ve halıların gereğinden fazla ıslak olarak bekletilmelerinden kaynaklanmaktadır. Gönye bozukluğu da halının ıslak vaziyette iken sağa sola çekilmesinden ve yeterince sıkılmadığı halde asılmasında ileri gelmektedir. Biz de batıkent halı yıkama olarak bu tür narin yapılı halılara özel bir prosedür uyguluyoruz. Bu sayede hem halılarda renk ve desen solması ve hem de gönye bozuklukları gündeme gelmemektedir.

Günlük kullanılan halıların yıkama işleminden amaçlanan kaliteli sonucu elde etmek için tecrübe gerektiren bir sürü şartlara uymak gerekliliktir. Beklentileri yüksek biriyseniz ve eğer kalitesiz bir sonuçla karşı karşıya gelmekten şüpheliyseniz; halılarınızı emanet edeceğiniz halı yıkama firmasına halılarınızı verirken kimi koşulları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bir fikir vermek gerekirse milas halı ve yolluklar yıkanırken beklenen kaliteye ulaşmak için, birinci olarak dikkat edilecek şey halı ve kilimleri yıkayacak işletmenin lekelerle mücadelede son derece titiz bir yıkama işletmesi olmasına ihtiyaç olduğudur. Çünkü kilim ve halıları yıkayacak fabrikanın kalite standardı, düzenli çalışan personel ve elinde bulundurduğu makinelerin yüksek kalitede olmasıyla ölçülebilir. Bu işte başlangıç, servis arabasının beklenen saatler arasında adresinizde bulunmasıdır ki bu aşama için ekstra bir bedel alınmamaktadır. Her halükarda özverili bir halı temizleme işletmesi aşağı yukarı söylediği saat aralığında teslim alır halıları. Bu yolla yıkamanın yapılacağı kısma nakledilen halılar derhal türleri göz önüne alınarak farklı bölümlere ayrılır zira her cins halı aynı makine ve deterjanla yıkanmamalıdır. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son günlerde iki çeşit yıkama şekli izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan birisi meçle yıkama olarak adlandırılan yöntem, diğeriyse otomatik makinelerle yapılan yıkama modelidir. Otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle yaptığımız yıkama işlemlerinin elle yıkamaya göre fazlaca avantajı bulunur ki, bunların en dikkat çekicisi sanırım halıların daha fazla yıkanmasıdır. Milas halı ve yolluklar manuel olarak veya batıkent halı yıkama fabrikamızda olduğu gibi bilgisayarlı sistemle yıkanacak olabilir fakat kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak yıkamanın kalite oranını çok önemli oranda değiştiren bir özelliktedir. Temizlik işlerinde, başarılı bir sonuç almak için ciddi hijyen sağlayan şampuanlar ile çalışmak büyük önem arz etmektedir. Yıkanmış halıların gereken sürede kurumasının sağlanmasında santrifüj makinesiyle nem almak, bu işin istenen başarıya ulaşması için büyük önem arz etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılmış olan halılar yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, antibakteriyel kurutma tam manasıyla bu yolla olabilir. Tam anlamıyla kuruyan kuruduğu tespit edilen halılar kontrol maksadıyla sonuç birimine sevk olunur ki, bu bölümde halıların son durumu ile birlikte poşetleme uygulamaları yapılır. Son kalan işleri tamamlanan halı ve yolluklar dağıtım planlarına bakılarak bir sıralama sağlanacak biçimde ayrıştırılıp, servis araçlarına gönderilir ki, randevulaşılan saatler arasında halılar müşterilere sevk edilir. Milas ve diğer el dokuma halıların yıkanması konusunda son derece deneyim sahibi olan batıkent halı yıkama firmamız, hem kullandığı sarf malzemeleri bakımından ve hem de endüstriyel ekipmanlar bakımından pek çok firmadan açık arada öndedir.

Milas ve diğer el dokuma halılar sert leke çıkarıcı maddelerin uygulanamadığı halı modelleridir. Çünkü bu türden halıların boyama maddeleri son derece hassastır. Bu nedenle de genellikle özel üretim deterjanlar kullanmak gerekir. Bu tür halıların yıkanması kadar, kurutulması da bir takım özel bilgiler gerektirir. Öncelikle endüstriyel sıkma makineleri ile sıkmadan evvel, desenlerin bir birine karışmasını engellemek için üst yüzeye bir astar bez serilir. Bu şekilde rulo olarak sarılan halılar, sıkma makinesinde düşük devirlerde sıkılıp fazla suyundan ayrılır. Halıyı seri bir şekilde kurutma alanına almak ta önemlidir. Zira bu tür halıların gereğinden fazla ıslak kalması renk solmalarına neden olabilmektedir.

Yukarı Çık
Yukarı Çık